EGY NAP ALATT A LOGISZTIKA KÖRÜL

EGY NAP ALATT A LOGISZTIKA KÖRÜLKEDVES ÉRDEKLŐDŐK! (remélhetőleg hamarosan jelentkezők)

Éppen a ti kreativitásotokra, logikátokra van szükség a 24 órás logisztikai problémamegoldó versenyen. Hogy nem tudjátok, mi fán terem a logisztika? Nem akadály, mert csak a megoldandó feladatra kell koncentrálnotok. És meg fogtok lepődni, hogy "Jé! Ez is logisztika?"

Sokat hallhattatok már a logisztikáról, hiszen a gazdaság minden területét átszövi, de mi meg is mutatjuk, milyen feladatokkal találja magát szembe egy logisztikai szakember.

Ha szívesen részt vennétek 3 fős csapatotokkal a versenyen, amelyet 2017. január 27-én, pénteken déli 12 órától január 28-án, szombaton déli 12 óráig rendezünk meg, akkor tanulmányozzátok a versenykiírást és válaszoljátok meg a "beugró" kérdéseket.

Gyertek el a versenyre, találkozzatok duális partnercégeink képviselőivel, és mutassátok meg, hogy nincs számotokra lehetetlen!

VERSENYFELHÍVÁS

Egy nap alatt a logisztika körül

A Pallasz Athéné Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kara “Egy nap alatt a logisztika körül” címmel 24 órás vetélkedőt hirdet középiskolás diákoknak.

A vetélkedő célja

A 2017 szeptemberében induló logisztikai mérnöki alapszakkal összefüggésben lehetőséget teremteni középiskolás diákoknak, hogy bepillantást nyerjenek abba, milyen típusú feladatok várhatnak egy logisztikusra és milyen képességekre, készségekre van szükség, hogy jó logisztikussá válhassanak. A vetélkedőn próbára tehetik problémamegoldó képességüket, logikus gondolkodásukat, kipróbálhatják, mennyire eredményesen tudnak csapatban dolgozni és a zsűri számára prezentálni a megoldási javaslatokat. A vetélkedő időtartama alatt látogatást tesznek logisztikai mérnököket foglalkoztató cégnél és találkozhatnak duális partnercégek képviselőivel is, hogy széles körűen tájékozódhassanak a logisztikai mérnöki munka sajátosságairól.

A vetélkedői résztvevői

A vetélkedőn iskolatípustól függetlenül 11–15. osztályos középiskolások háromfős csapatai vehetnek részt.  A csapattagok érkezhetnek különböző iskolákból, évfolyamokról és osztályokból is.

A verseny fordulói

Az első fordulóban a jelentkezéssel egyidejűleg a jelentkezési űrlapon a csapatoknak a GAMF Műszaki és Informatikai Karral és a logisztikusi szakmával kapcsolatos öt kérdést kell röviden megválaszolniuk.

Az első fordulóban beküldött válaszok alapján kapnak meghívást a csapatok (a jelentkezők számától függően 6-12 csapat) a 2. fordulóba, amelynek helyszíne a PAE GAMF Műszaki és Informatikai Kara.  A 24 órás program tervezett menete:

• Megnyitó
    • Gyárlátogatás
    • Problémaismertetés előadás formájában
    • Feladatkidolgozás
    • LEAN alapok megismertetése előadás formájában
    • Csapatmunka gyakorlat
    • Feladatkidolgozás
    • Milyen a jó projektmunka?
    • Projektmunkák prezentálása
    • Zsűri döntése
    • Eredményhirdetés

A feladatok értékelése

A versenyfeladatokat zsűriként a szak oktatásában részt vevő szakemberek és a duális partnercégek képviselői értékelik.  A pontozáson kívül a csapatok szóbeli értékelést és hasznos ismereteket is kapnak a zsűri tagjaitól.

A vetélkedőhöz kapcsolódó határidők, időpontok

• A jelentkezés határideje: 2017. január 21. déli 12 óra
    • Jelentkezés online a „beugró” kérdések megválaszolásával és a csapattagok elérhetőségeinek megadásával
  • A csapatok értesítése a döntőbe jutásról e-mailben:  2017. január 23.
  • A vetélkedő időpontja: 2017. január 27. 12.00 – 2017. január 28. 12.00
    • Helyszín: PAE GAMF Műszaki és Informatikai Kar (Kecskemét, Izsáki út 10.)

További tudnivalók a vetélkedőről

• A döntőbe jutott csapatok tagjai kötelesek a döntőbe jutásról szól értesítéssel együtt kapott szülői nyilatkozatot a részvételi jóváhagyásról a 24 órás vetélkedőn aláírva leadni megérkezéskor a vetélkedő helyszínén.  Ennek hiányában a csapatok nem vehetnek részt a versenyen.
  • A csapatok a vetélkedő ideje alatt ellátást kapnak.
  • A vetélkedő helyszínén rendelkezésre áll internetkapcsolat, a csapattagok saját eszközeiket használhatják.
  • A feladatok megoldásához szükséges egyéb kellékeket a szervezők biztosítják.

Díjazás

A kiemelkedő teljesítményt nyújtó csapatok 200 000 Ft értékű összdíjazásban, tárgyjutalomban részesülnek. Az első helyezett csapat mindhárom tagja egy-egy tabletet kap. Valamennyi versenyző részvételét oklevéllel köszönjük meg.

Kapcsolat: Tarjányi Rita, rita.tarjanyi.1993@gmail.com

VÁRJUK JELENTKEZÉSETEKET EZEN AZ OLDALON!