Kecskemét Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala

Kecskemét Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala a 2016/2017-es tanévtől vesz részt a duális képzésben, amely a hallgatók, a felsőoktatási intézmények, illetve a gyakorlati helyek együttműködésén alapuló képzési típus. A duális képzésben a hagyományos képzési rendszertől eltérően a hallgatók sokrétű szakmai tapasztalatra tehetnek szert.

Mit jelent a duális képzés?

A duális képzés is alapszaknak számít. Az újszerű képzés célja, hogy a főiskolán, egyetemen elméleti képzésben szerzett ismereteket a hallgatók a kötelező szakmai gyakorlat keretében elmélyíthessék és alkalmazhassák. Az ebben a formában végzett hallgatók a munkaerőpiacra kikerülve már néhány éves szakmai tapasztalattal és gyakorlati tudással rendelkeznek, ezáltal vonzóbbak a munkáltatók számára. Azon hallgatók részére, akik hivatalunkban töltik a gyakorlati képzésüket, lehetőséget biztosítunk arra, hogy tanulmányaik befejezését követően Kecskemét Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalában dolgozhassanak.

Mely szakokra várjuk a  jelentkezőket?

Hivatalunk várja a PAE GAMF Műszaki és Informatikai Kar műszaki menedzser szakára jelentkező hallgatókat, köztük a projektmenedzser szakirányt választókat is, valamint a gazdálkodási és menedzsment szakra jelentkezőket.

Hivatalunk a hallgató részére csak a gyakorlati képzés idejére biztosít díjazást.

Az lehet hivatalunknál duális hallgató, aki a központi felvételi eljárás keretében felvételt nyert az adott szakra, illetve azt megelőzően a hivatalunkban lefolytatott kiválasztási eljárásban alkalmasnak tartanak arra, hogy hivatalunkban töltse a szakmai gyakorlatát. A kiválasztási eljárás eredményéről minden jelentkezőt 2017. június 30-áig értesítünk.

Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának honlapja

Információk a duális képzésről az önkormányzat honlapján

Kiket várnak?

Műszaki menedzser vagy gazdálkodási és menedzsment alapszakra jelentkezőket

Gyakorlati helyszín: Kecskemét

Kapcsolat:

Frittman Julianna, humánpolitikai csoportvezető

Telefon: +36 76/513-554

E-mail: frittman.julianna@kecskemet.hu

Jelentkezési határidő: 2017. április 30.

A jelentkezés módja:

A jelentkezéseket a human@kecskemet.hu címre várják.

A jelentkezéshez be kell küldeni:

• a kitöltött jelentkezési lapot (letölthető  innen)

• egy fényképes önéletrajzot és motivációs levelet

• középiskolai bizonyítvány és/vagy érettségi bizonyítvány másolata, végzős tanulóknak az utolsó előtti év végi bizonyítvány és az utolsó félévi bizonyítvány másolatát

• egyéb bizonyítványok másolatát (nyelvvizsga, szakképzés, stb.)

• A kiválasztás eredményéről minden jelentkezőt 2017. június 30-ig értesítünk.