Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. (mérnökinformatikus)

A Daimler AG 2012. március 29-én indította be a termelést az új kecskeméti személyautó gyárában. A Mercedes-Benz új kompakt-autó generációjának első termékeként a B-osztály került le a gyártósorról, amelynek termelését már 2011. szeptemberében megkezdték Rastattban, a Mercedes-Benz egyik németországi üzemében. 2012 őszén indult el a Mercedes-Benz B-osztály gyártása mellett az új négyajtós kupé, a CLA próbagyártása is, melynek sorozatgyártása 2013. első negyedévében kezdődött.

A kecskeméti gyár termelési folyamata a karosszériaelemek préselésétől, a karosszéria felépítésén és fényezésén át a gépkocsi összeszereléséig terjed. Az üzemben a legmodernebb, környezetkímélő technikát alkalmazzák: a fényezőüzemben például a száraz leválasztásos innovatív eljárás bevezetésével a világ egyik legmodernebb és -erőforráskímélőbb fényezési technológiája valósul meg.

A termelési együttműködéshez hozzá tartozik a hatékony logisztikai irányítás is, amely elsősorban a vasúti közlekedésen alapszik. A német telephelyekről főképp karosszéria-elemeket, motorokat, sebességváltókat és egyéb komponenseket szállítanak Kecskemétre. 2013-tól az elkészült járművek nagy részét is vasúton szállítják el a kecskeméti gyárból.

A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. hosszú távú munkahelyet és jó perspektívákat nyújt, amelynek egyik alappillére a hazánkban meghonosított duális szakképzés és duális főiskolai képzés. A Mercedes-Benz - együttműködve a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karával (GAMFK) és helyi szakiskolákkal - Magyarországon elsőként vezette be a német mintájú duális szakképzést és főiskolai oktatást.
A kecskeméti duális főiskolai képzésről szóló memorandumot 2011. májusában írták alá a partnerek, ennek értelmében a 2012/2013-as tanévben megkezdték tanulmányaikat az első duális hallgatók. A duális főiskolai képzés - a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. és a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar együttműködésének keretében - járműmérnöki szakon indult el. Az első duális hallgatók 2016 februárjában vehették át diplomájukat.

A Társadalmi Infrastruktúra Operatív programból elnyert mintegy 1 milliárd 344 millió forint támogatás lehetővé tette a Kecskeméti Főiskolán, hogy egy újonnan épült korszerűen felszerelt épület szolgálja a járműipari képzést.

A Mercedesszel kötött stratégiai együttműködési megállapodás nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a járműipari képzés meghatározó központjává vált a Pallasz Athéné Egyetem jogelődje, a Kecskeméti Főiskola.

A cég honlapja

Kiket várnak?

Mérnökinformatikus alapszakra jelentkezőket.

Gyakorlati helyszín: Kecskemét

Jelentkezés módja:

Amennyiben szeretnél a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.-nél duális mérnökinformatikusként tanulni, akkor nincs más dolgot mint a dualis@daimler.com e-mail címre elküldeni a neved és elérehetőségedet, valamint tárgynak megadnihogy “jelentkezek a duális mérnökinformatikus szakra”. Sikeres egyetemi felvételi után augusztusban egy szóbeli elbeszélgetésre kerül sor, amihez a szükséges jelentkezési lapot és az egyéb információkat az általad megadott e-mail címre fogjuk küldeni.

Sok sikert kívánunk a felvételihez!

További információ:

E-mail: dualis@daimler.com