RÁM JÓ HATÁSSAL VANNAK A STRESSZHELYZETEK - beszélgetés Bősze Boglárka hallgatóval

Eltelt egy félév a Pallasz Athéné Egyetem új szakán a gazdálkodási - és menedzsment szakon. Bősze Boglárka hallgatót kérdeztem az egyetemi élet kihívásairól, illetve a duális partnernél eltöltött első félév tapasztalatairól.

Kezdjük az elején. Mi motivált arra, hogy Kecskemétre gyere egyetemre?
Véletlen szituáció hozott ide. A döntésemen persze mindenki nagyon csodálkozott, ugyanis mehettem volna Budapestre is. Még tavaly, sokat jártam az épp Kecskeméten tartózkodó barátomhoz. Egy ilyen út alkalmával a GONG Rádiót hallgatva figyeltem fel arra, hogy egyetem indul duális képzéssel. Interneten meg is néztem mit is jelent ez, mert nem ismertem. Tetszett a dolog. Azonnal pályáztam is a duális partnerekhez. A BÁCSVÍZ ZRT.-nél felvételt is nyertem. Persze a ponthatár és a PADMA ösztöndíj is motivált. Így döntésem egyértelmű lett. Jóval 400 feletti pontot értem el, ezzel lazán felvettek az egyetemre, sőt pályázhattam a PADMA ösztöndíjra is.

Mi volt az első élményed?
A gólyatábort kihagyva az orientációs táborban ismerkedtem meg csoporttársaimmal. Nagyszerű volt, mert a három nap alatt már ott összeért a csapat. A táborban leendő oktatóinkat, az egyetemet és a választott szakot is megismerhettem. Nekem ezek nagyon fontos szempontok voltak. Így egészen más volt az egyetemet elkezdeni.

Hogy vetted az első akadályokat?
Azt hiszem jól vettem az első félév akadályait, hisz 4.66-os eredményt értem el. Ezzel biztosítottam a következő félévre azt is, hogy PADMA pályázattal fedezhetem az ösztöndíjamat. Ez nagyon megnyugtató.

Izgulós vagy?
Rám jó hatással vannak a stresszhelyzetek. Általában remegő kézzel, lábbal lépek be a terembe, de miután kihúzom a tételt és elolvasom, elfog a halálos nyugalom. Innentől kezdve minden rendben van. Persze nekem is voltak nehézségeim, ugyanis matekból első nekifutásra nem sikerült a vizsgám. Hát ez nagyon rossz volt. Haza is telefonáltam, hogy itt hagyom az egyetemet, megyek haza. Utána leültem és a világháló adta lehetőségeket is kihasználva felkészültem. Négyesre vizsgáztam.

Te könnyedén álltál át az egyetemi követelmény rendszerére?
Azt az ugrást, amit mindenki mond a gimnázium és az egyetem között, a mennyiségbeli tanulás tekintetében, nem vettem észre. Nekem ez az indulás pozitív csalódás. Nagyon jól érzem magam.

Mit vársz a következő félévtől?
Ne legyen hármasom, ami az első félév előtt még nekem is meredek célnak tűnt, de visszatekintve egyáltalán nem teljesíthetetlen. Ezen kívül remélem, hogy szakmai tudással is felvértezzenek már az iskolában is, így aktívabban részt tudnék venni a duális partnercégem feladataiban.

Említetted a duális partnert. Hogy érzed magad a BÁCSVÍZ ZRT-nél?
Nagyon pozitív a tapasztalatom. Egyelőre a vállalati kultúrát, légkört figyelem. Úgy érzem, hogy megbíznak bennem, tárgyalásokon vehetek rész, vagyis beavatnak a vállalat belső dolgaiba. Persze ezeken csak figyelek és megpróbálok tapasztalatokat gyűjteni. Bemutattak minden osztálynak, vagyis megismerhettem a vállalat struktúráját. Mindenki barátsággal fogadott és ha kérdeztem, készségesen válaszoltak.
Egyelőre a vállalat gazdaságtan órán megtanult dolgokat látom és tapasztalom élőben. De megtanulom azt is, hogyan kell együtt élni, dolgozni, alkalmazkodni egy csapathoz.
Bevallom, eddig nem sok elképzelésem volt a szolgáltató szektor működéséről és az elején kissé tartottam is tőle, de az ott eltöltött idő után büszkén és lelkesen fogom bemutatni a céget bárhol, ahol lehetőségem nyílik rá. Ha a második félévi órarendem engedi, már a szorgalmi időszak során is szeretnék részt venni a cég feladataiban.

forrás (szöveg): hiros.hu - Bogdándi Ferenc - 2017. 02. 08.
fotó: hiros.hu - Banczik Róbert